• AKCJA WSPARCIA UCZNIÓW ZE SPEKTRUM AUTYZMU W 0A

W piątek 19 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego 0A wraz ze swoimi Paniami przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, jako znak włączenia się w akcję wsparcia uczniów ze spektrum autyzmu. Tego dnia obejrzeli również film edukacyjny, dzięki któremu dowiedzieli się, że osoby ze spektrum autyzmu w inny sposób niż my doświadczają, czują, myślą, widzą, słyszą i rozmawiają. Dlatego bądźmy tolerancyjni i nie przechodźmy obok nich obojętnie.

• AKCJA WSPARCIA UCZNIÓW ZE SPEKTRUM AUTYZMU W 0A
          • AKCJA „ŻONKILE”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach z opiekunem p. Natalią Witkowską włączyli się w dwunastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile przy współpracy z Muzeum Polin upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Akcja Żonkile to nie tylko ważna inicjatywa społeczna, ale także piękny gest, który przypomina o sile ludzkiego ducha i o tym, że nigdy nie należy zapominać o tych, którzy walczyli o wolność i godność. Młodzież udała się z wizytą do Urzędu Miasta, gdzie wręczyła wykonane przez siebie papierowe żonkile Burmistrzowi Miasta Chojnice dr Arseniuszowi Finsterowi. Uczniowie rozdawali kwiaty także chojniczanom, wspominając wydarzenia historyczne. #ŁączyNasPamięć.

• MARATON BIBLIJNY

W dniach 15- 20 kwietnia w Czytelni odbywał się Maraton Biblijny, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach z okazji trwającego VI Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Przy tej okazji można było obejrzeć wystawę prezentującą różne wydania Biblii. W Maratonie Biblijnym brali udział także uczniowie naszej szkoły pod opieką katechetów w ramach lekcji religii.

• WARSZTATY MUZYCZNE ,,WSZYSCY JESTEŚMY WAŻNI’’

Dnia 19 kwietnia w naszej szkole gościliśmy uczniów i opiekunów: p. Tomasza Klamana, p. Lurę Folz i p. Kamilę Windorpską z Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach, którzy poprowadzili warsztaty muzyczne ,,Wszyscy jesteśmy ważni’’. Wszyscy aktywnie i radośnie uczestniczyli we wspólnych śpiewach i zabawach integracyjnych.

• Fabryka rytmów i muzyka etniczna dla najmłodszych w SP-1

Z inicjatywy Aleksandry Szczepańskiej (nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej) uczniowie niektórych klas młodszych, mieli okazję bawić się muzyką, rytmem, dźwiękami, wykorzystując instrumenty etniczne, które zaprezentował ich pasjonat i muzyk - Sławomir Głowala.

W kameralnej atmosferze przy dźwiękach: m.in. didgeridoo, kalimby, djemby, rury deszczu, uczniowie mogli przenieść się w świat lasu, letniej łąki, afrykańskich przestworzy: mogli doświadczyć i poszukać w sobie poczucia rytmu, bawiąc się w zespole. Podczas warsztatów rytmiczno - muzycznych można było poznać budowę, nazwę i usłyszeć brzmienie nieznanych dotąd instrumentów. Uczniowie rysowali muzyczne obrazy wykorzystując własną wyobraźnię oraz kreatywnie nadawali nowe nazwy instrumentom. Niecodziennym, odkrywczym i entuzjastycznym doświadczeniem była samodzielna gra na instrumentach. Największą atrakcją okazała się p

• TARGI EDUKACJI I KARIERY

W dniu 17.04.2024 roku odbyły się Targi Edukacji i Kariery, w których uczestniczyli uczniowie klas ósmych pod opieką nauczycieli naszej szkoły. Hala sportowa Centrum Parku w Chojnicach stała się miejscem poszerzenia wiedzy młodych osób z zakresu planowania swojej dalszej ścieżki kształcenia. Nasi uczniowie zapoznali się z ofertą szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025 zaprezentowanej przez dyrektor Wydziału Edukacji i Spotu w Starostwie Powiatowym w Chojnicach, panią Irenę Laska. Nasi przyszli absolwenci mogli odwiedzić stoiska szkół z powiatu chojnickiego. Kontakt z przedstawicielami szkoły przybliżył młodzieży charakter oraz program danej placówki w praktyce. Podczas targów pani Alina Urbańska-powiatowy konsultant ds. doradztwa zawodowego przedstawiła zalety korzystania z dobrze znanego naszym uczniom padletu- codziennej pomocy w rekrutacji i planowaniu dalszej edukacji. Ucz

Środa 24.04.2024
    • Tygodniowe menu

• Środa24. 04.
      • Pieczeń rzymska, kasza, kapusta kiszona zasmażana, woda z cytryną.