• PRZEGLĄD ,,CZEŚĆ POLSKIEJ ZIEMI’’ PO RAZ XXII

• 15.11.2022 10:50
      • 9 listopada, w ramach obchodów Święta Niepodległości w Chojnickim Centrum Kultury odbyło się XXII Spotkanie z pieśnią i piosenką patriotyczną  ,, Cześć Polskiej Ziemi ", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach a współorganizatorami:  Chojnickie Centrum Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Chojnicach, oraz Stowarzyszenie ,,Julian’’ przy SP 1.
      • Przegląd rozpoczął się od programu artystycznego - choreograficznego w wykonaniu uczniów kl. III b SP 1 pod kier. p. Karoliny Kowalskiej, który wprowadził zgromadzoną publiczność w atmosferę i charakter Święta Niepodległości. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonała   p. Ewa Modrzejewska dyr. ,,Jedynki’’ oraz p. Radosław Krajewicz – dyr. CHCK. Wśród gości obecna była p. Ludomiła Paczkowska – były dyrektor SP1. W przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych naszego regionu. Zaprezentowało się  58 podmiotów wykonawczych (soliści, duety, zespoły). Prezentowane piosenki były oceniane przez jury w składzie: p. Henryk Kukliński, p. Mirosława Węsierska – Karasiewicz, p. Paweł Friede. Konferansjerami były druhny komendy hufca ZHP Chojnice: Faustyna Stanka, Kamila Wieczorek i Michalina Buse. Wśród wielu pięknych piosenek patriotycznych z różnych okresów historii naszej Ojczyzny, które można było usłyszeć na scenie, zaprezentowano także autorskie piosenki. W przerwach miedzy kategoriami wykonawczymi , organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek (Piekarnia – cukiernia Brunka w Chojnicach) i napoje dla wszystkich wykonawców, opiekunów i gości festiwalu. Przegląd zakończył się uroczystym wręczeniem nagród (statuetki, książki) i dyplomów, oraz nagrody ,,Grand Prix’’, którą w tym roku otrzymała Marta Wojtas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi. W tym roku przyznano - Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach ufundowaną przez p. dyr. Ewę Modrzejewską, którą otrzymał Chór Szkoły Katolickiej w Chojnicach. Naszą szkołę reprezentowała Iga Fojut w kat. kl. IV – VI i Sonia Gierszewska w kat. kl. VII – VIII, która wyśpiewała II miejsce. Gratulacje. Nagrody zostały ufundowane przez : Urząd Miejski w Chojnicach, Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Imprezę przygotowali i przeprowadzili nauczyciela SP 1: p. Michał Leszczyński (pomysłodawca i koordynator przeglądu), p. Lucyna Skórczewska, p. Klaudia Labenc, p. Joanna Stoltman,  oraz uczennice kl. VIII d ,,Jedynki’’. Podziękowania należą się także Uczennicom Technikum nr 3 w Chojnicach pod kier. p. Zenona Graszka za realizację dokumentacji fotograficznej przeglądu. Fragmenty  video (pierwsza część przeglądu) można obejrzeć na internetowej TV Chojnice p. Jerzego Erdmana.

Wyniki przeglądu