• KONCERT PAMIĘCI PATRONA SZKOŁY

Dnia 19 lutego w auli szkoły odbył się coroczny ,, Koncert Muzyki Instrumentalnej’’ pamięci Juliana Rydzkowskiego – patrona szkoły, w którym wystąpili uczniowie uczący się gry na instrumentach klasycznych: fortepianie i trąbce w Szkole Muzycznej w Chojnicach lub prywatnie. Utwory muzyki klasycznej i instrumentalnej zaprezentowali: Wojciech Gzubicki z kl. IV d, Agata Lewińska z kl. VI c, Pola Adamczyk z kl. I b, Orest Cysewski z kl. V c, Miłosz Cyrybał z kl. VI d, Arkadia Świątek Brzezińska z kl. V c, Wojciech Marks z kl. VII a. Na zakończenie koncertu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze , które wręczył wicedyrektor p. Michał Leszczyński – organizator koncertu. Koncert prowadziły uczennice klasy VII b: Małgorzata Gibowska i Marcelina Kowalska.

• KLASA 2B W „KOSMOSIE”

Uczniowie klasy 2b podczas zajęć edukacyjnych poznali Układ Słoneczny. Aby lepiej przyswoić wiedzę dotyczącą kosmosu, Słońca i planet wykonali przepiękne modele Układu Słonecznego.

Wychowawca: Natalia Piontkowska

• WYCIECZKA KL. 7B DO GDYNI

W czwartek 15. lutego uczniowie kl. 7b wraz z wychowawcą oraz opiekunami p. A. Kaminską oraz p. M. Węsierską – Karasiewicz wybrali się na wycieczkę do Gdyni, której głównym celem było obejrzenie spektaklu pt. „Hair spray” w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem w/w widowiska. Gra aktorska, oświetlenie oraz efekty dźwiękowe przyprawiały uczestników nieraz o dreszcze. Sam budynek teatru, jego wnętrze bardzo się wszystkim podobało. Poruszona w spektaklu tematyka okazała się idealnie dopasowaną do wieku oraz problemów, z jakimi często borykają się młodzi ludzie w obecnych czasach. Oprócz udziału w przedstawieniu udało nam się również udać na Skwer Kościuszki, pospacerować ulicami Gdyni, zakupić pamiątki z nadmorskiej miejscoości zwłaszcza, że dopisała nam tego dnia pogoda.

• WALENTYNKI w 0 B

W walentynki każde dziecko z oddziału przedszkolnego 0b wraz z Panią otrzymało kartkę walentynkową z miłym słowem napisaną przez Nadię z pomocą starszej siostry. Każda laurka była inna. Wszystkim było niezmiernie miło i my również odwzajemniliśmy się i wykonaliśmy dla niej laurki. Poczta walentynkowa była przepełniona. Niektórzy otrzymali kilka kartek, serduszek ,a nawet słodycze. Maja natomiast obdarowała każdego wafelkiem, bo dawanie jest równie przyjemne jak otrzymywanie. Dzisiejszy dzień był bardzo przyjemny dla wszystkich.

• POKAZ ILUZJONISTY

Na auli SP1 zagościł animator ALE-FRAJDA Łukasz Grodzicki z pokazem iluzji przygotowanym dla dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b. Nie tylko zachwycił swoją publiczność ale i rozbawił. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał balonowe figurki. Był to czas spędzony na świetnej zabawie.

• Zajęcia biblioteczne w kl. 1d – zostajemy czytelnikami

Zespół kl. 1d (wych. Aleksandra Szczepańska) uczestniczył w niecodziennym wydarzeniu zorganizowanym w szkolnej bibliotece - pierwszoklasiści w tajemniczy, a zarazem kreatywny sposób, oficjalnie zostali czytelnikami. Pani Joanna Stoltman, wykorzystując teatrzyk kamishibai, zaprezentowała opowieść w formie ilustrowanych kart narracyjnych do tekstu pt. „Książki” Wyd. Tibum (autor: Christos, ilustr. Lilli Chemin). Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem wsłuchali się w humorystyczną opowieść o książkach. Dowiedzieli się o ich ogromnej mocy, jaką nabywają w rękach czułej mamy i świadomego czytelnika. Uwiecznieniem spotkania była możliwość wyboru dowolnej lektury, zgodnie z upodobaniem i poziomem umiejętności czytelniczych uczniów i uczennic.

Sobota 18.05.2024
    • Tygodniowe menu