• DRZWI OTWARTE CHOJNICKIEJ JEDYNKI

Dnia 23 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach odbyły się ,,Drzwi otwarte’’ szkoły, które rozpoczęły się spotkaniem w auli szkoły od powitania p. dyrektor Ewy Modrzejewskiej, która zapoznała licznie zgromadzonych rodziców i dzieci z ofertą dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą placówki oraz wszechstronną działalnością szkoły dotyczącą m.in. zajęć specjalistycznych, zajęć sportowych, artystycznych, … i wielu innych. Następnie uczniowie klasy III c pod kier. p. Magdaleny Kacprzak i p. Kamili Gemby zaprezentowali przedstawienie teatralne pt.,,Calineczka’’. Zwiedzanie szkoły rodzicom i dzieciom umilały przygotowane przez starszych kolegów i nauczycieli niespodzianki. Mamy nadzieję, że każdy z gości znalazł dla siebie coś radosnego, inspirującego i smacznego.

• REKOLEKCJE SZKOLNE 2024

W dniach od 21 do 22 lutego 2024 roku uczniowie naszej szkoły przeżywali swoje rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne prowadzili Siostra Julietta z Lednicy i Ojciec Paweł z Poznania. Program rekolekcji był bardzo bogaty. Tematem przewodnim była Boża Miłość. Dla każdej grupy wiekowej przygotowany był krótki film wprowadzający w temat, gra zespołowa i kostka dobrych uczynków itd. Mamy nadzieję, że słowa przekazane na długo pozostaną w pamięci i wydadzą obfite plony w swoim czasie. Dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim uczniom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy w przebiegu tych rekolekcji, bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ.

• ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE SZKOŁY

z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach

zaprasza na DRZWI OTWARTE

Dyrekcja, grono pedagogiczne i młodzież chojnickiej „Jedynki” zapraszają Rodziców z Dziećmi – przyszłymi pierwszoklasistami oraz „zerówkowiczami” na Dzień Otwartych Drzwi Szkoły w piątek, 23 lutego 2024 roku o godzinie 16:00.

• PINGWINY Z ANTARKTYDY

W tym tygodniu uczniowie z oddziału przedszkolnego 0 A dowiedziały się, że Arktyka jest obszarem Ziemi otaczającym biegun północny, a Antarktyda to kontynent położony najdalej na południe Ziemi, na którym znajduje się geograficzny biegun południowy. Dzieci poznały również kilka gatunków pingwinów z
          • Chemia, przyroda i mini – laboratorium w klasie 1 d, czyli naukowe poznawanie świata

Zespół kl. 1d wraz z wych. Aleksandrą Szczepańską został włączony w realizację innowacji pedagogicznej pt. „Dzieci to mali odkrywcy”, autorstwa: p. Marty Binger oraz p. Natalii Mleczek (n-lek biologii/chemii w SP-1). Dzięki warsztatom z zakresu nauk chemiczno – przyrodniczych uczniowie zdobywali wiedzę, rozwijali myślenie naukowe oraz rozbudzali własną dociekliwość, uważność i cierpliwość. Pierwszoklasiści efektywnie i zgodnie współpracowali w grupach zadaniowych, odkrywając sekrety otaczającego świata, jak: erupcja wulkanu, zjawisko dyfuzji, zużycie tlenu w procesie spalania i wytwarzanie podciśnienia, czy wydzielanie dwutlenku węgla w reakcji chemicznej.

• BEZPIECZEŃSTWO W KLASIE 3C

14 lutego klasę 3c czekała niespodzianka. Przyszli do nas niecodzienni goście mł. asp Aleksandra Drobińska, która jest profilaktykiem oraz mł. asp Adam Guenther, dzielnicowy naszego rejonu. Nasi goście przeprowadzili lekcję na temat bezpieczeństwa na drodze, przede wszystkim jak bezpiecznie przejść przez ulicę, jakie znaczenie mają znaki drogowe oraz sygnalizacja świetlna dla pieszego. Dzieci dowiedziały się również na czym polega zawód policjanta oraz miały okazję zobaczyć i dotknąć wszystkie rzeczy, które nosi przy sobie policjant.

Sobota 18.05.2024
    • Tygodniowe menu