• Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany Świętem Pracy lub po prostu 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950. Święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.
      • 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.
      • Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto państwowe obchodzone 3 maja ustanowione w 1919 i ponownie w 1990. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. 3 maja 1791 w Rzeczypospolitej Obojga Narodów uchwalono jedną z pierwszych na świecie konstytucji. Wyprzedziła ona m.in. konstytucję francuską. Konstytucja została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788.

• ZOFIA KIMEL- LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO

(…) polszczyzna jest zobowiązaniem, a dla niektórych pasją

Czesław Miłosz

Z radością informujemy, że Zofia Kimel- uczennica klasy VIII a została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2023/2024. Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Nasza uczennica zmierzyła się z trudnym i ambitnym zadaniem. Najpierw osiągnęła wysoki wynik w etapie szkolnym i rejonowym, aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego. Uzyskanie takiego wyniku wymaga szerokiej wiedzy, umiejętności logicznego myślenia i o

• LALKI SKARPETKOWE W 2B

W związku z tematyką dotyczącą teatru, uczniowie klasy 2b postanowili wykonać pacynki ze skarpetek. Pomysłów na dekoracje skarpetki było wiele. Po skończonej pracy chętni uczniowie odegrali różnorodne scenki.

Wychowawca: Natalia Piontkowska

• ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

We wtorek (27.02) w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne z funkcjonariuszami policji dla uczniów wszystkich klas IV. Prowadzący spotkanie-nasz dzielnicowy i profilaktyk z KPP w Chojnicach poruszyli kwestie zagrożeń w Internecie, przejawów cyberprzemocy i hejtu. Pani policjantka przedstawiła charakterystykę czynów przestępczych popełnianych w sieci, przy okazji uświadamiając uczniom jakie są zasady odpowiedzialnego korzystania z internetu.

• DZIEŃ TOSTA

Dzień Tosta w klasie 3B! Dziś dzieci przyniosły produkty z domu i razem z panią wychowawczynią Beatą Steinke stworzyły w klasie najwykwintniejsze tosty! Zabawa była bardzo smakowita.

• STOP WOJNIE – RAZEM DLA UKRAINY

24 lutego 2023r. minął drugi rok od nikczemnej napaści na wolną Ukrainę. Od tego dnia świat się zmienił. Każdemu było trudno uwierzyć, że pokazywane nam obrazy są rzeczywistością. Chcemy okazać Ukrainie nasze poparcie, przeciwstawić się wojennej nawałnicy i przemocy.
            My – dzieci, młodzież, nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chojnicach solidaryzujemy się z sąsiadami zza wschodniej granicy. Z tej okazji dnia 27 lutego zaprosiliśmy dzieci i młodzież szkół chojnickich do udziału w happeningu – który odbył się o godzinie 12:00 na Starym Rynku naszego miasta.
            Uczniowie przybyli z banerami, plakatami o antywojennej treści, w barwach narodowych Ukrainy, emblematami w kolorze niebiesko – żółtym. Happening rozpoczął się od okolicznościowego wystąpienia p. dyrektor Ewy Modrzejewskiej i od odśpiewania Hymnu Polski poprowadzonego przez uczennice klasy IV a i Ukrainy zaśpiewanego przez uczniów

• DRZWI OTWARTE CHOJNICKIEJ JEDYNKI

Dnia 23 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach odbyły się ,,Drzwi otwarte’’ szkoły, które rozpoczęły się spotkaniem w auli szkoły od powitania p. dyrektor Ewy Modrzejewskiej, która zapoznała licznie zgromadzonych rodziców i dzieci z ofertą dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą placówki oraz wszechstronną działalnością szkoły dotyczącą m.in. zajęć specjalistycznych, zajęć sportowych, artystycznych, … i wielu innych. Następnie uczniowie klasy III c pod kier. p. Magdaleny Kacprzak i p. Kamili Gemby zaprezentowali przedstawienie teatralne pt.,,Calineczka’’. Zwiedzanie szkoły rodzicom i dzieciom umilały przygotowane przez starszych kolegów i nauczycieli niespodzianki. Mamy nadzieję, że każdy z gości znalazł dla siebie coś radosnego, inspirującego i smacznego.

Niedziela 05.05.2024
    • Tygodniowe menu