• Zapisy uczniów do świetlicy szkolnej

• "Szanowni Państwo,rozpoczęły się zapisy uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny2022/23. Wszyscy zainteresowani rodzice proszeni są o pobranie kart" Zapisu ucznia do świetlicy szkolnej" u wychowawców świetlicy orazdostarczenie wypełnionych kart najpóźniej do 16 września 2022r. Jest toniezbędny warunek, aby uczeń mógł korzystać z zajęć świetlicowych. Podczas wypełniania kart prosimy o zwrócenie uwagi na informacje ostanie zdrowia dziecka, sytuacji zawodowej rodziców oraz upoważnieniu doodbioru dziecka. Do świetlicy szkolnej w pierwszej kolejności będą przyjmowani uczniowieobydwojga pracujących zawodowo rodziców."

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

•         Zapraszamy uczniów klas I wraz z rodzicami na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dnia 1 września 2022 r. o godz. 10:00 do szkolnej auli. Po apelu odbędzie się spotkanie wychowawców z uczniami w salach.

Uczniowie klas II – VIII przychodzą na godzinę 8:00 na spotkanie z wychowawcami bezpośrednio do wyznaczonej sali lekcyjnej na co najmniej jedną godzinę zegarową.

Przebieg spotkania w klasie:

- omówienie organizacji roku szkolnego, planu lekcji,

- zajęcia integracyjne (wyjście do Doliny Śmierci lub wycieczka do ważnych miejsc pamięci w Chojnicach).

Klasa 1a – s.55

Klasa 8e – s.8

Klasa 8f – s.5

• POMOC DLA NASZYCH DZIECI Z UKRAINY

• W minionym roku szkolnym  otrzymaliśmy darowiznę finansową na rzecz dzieci z Ukrainy  - uczniów naszej szkoły od dwóch rodzin z USA pochodzenia polskiego. W dowód wdzięczności w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i dzieci z Ukrainy przesłaliśmy pamiątkowe podziękowania.

• Rada pedagogiczna w czwartek, 25 sierpnia o godzinie 10:00

• Szanowni Państwo!

Rada pedagogiczna podsumowująca kończący się rok szkolny odbędzie się w czwartek, 25 sierpnia o godzinie 10:00 w auli szkolnej. Przypominam
            o wymaganiach edukacyjnych z danych przedmiotów (ostateczny termin przekazania plików do wtorkowej rady - wicedyr. Justynie).

W piątek, 26 sierpnia o godzinie 10:00 spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych i grupy specjalistów psych.- pedag. z dyrekcją.

Rada pedagogiczna rozpoczynająca nowy rok szkolny we wtorek, 30 sierpnia o godzinie 10:00 w auli, na którą zapraszamy "nowych" nauczycieli.

Ewa Modrzejewska

• WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA W OBERSCHULE MARKLOHE ZA NAMI

• W dniach 03.07.- 05.07. 2022 r. odbyłyśmy podróż z wieloma przygodami do szkoły partnerskiej Oberschule Marklohe w ramach projektu "Stacje-Relacje" realizowanego z programu "Ponadnarodowa mobilność uczniów" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem naszej wyprawy było spotkanie z dyrektorami: p. Salomo i p. Bojarskim oraz nauczycielami, by przygotować dla uczniów naszej szkoły wyjazd do niemieckiego miasta Nienburg, który odbędzie się w grudniu 2022 r.
            Podczas wizyty sprawdziłyśmy i zajrzałyśmy w każdy zakątek szkoły. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy odkryłyśmy, iż Pan Dyrektor ma w swoim gabinecie narty, na których jeździ do szkoły zimą. Szkoła, do której Was zabierzemy jest pełna interesujących zakamarków. Uczniowie z Marklohe mają swoją firmę, która prowadzi sklepik szkolny, piec do wypalania ceramiki oraz własną stolarnię, gdzie w wolnych chwilach produkują meble z palet. Wszystkie wytworzone przez siebie produkty niemiecka młodzież sprzedaje okolicznym mieszkańcom, ucząc się tym samym przedsiębiorczości i kreatywności. Sprawdziłyśmy dla Was warunki w hostelu (położonym w pięknej okolicy nad rzeką Wezerą), posiłki jakie będą dla Was przygotowywane oraz zobaczyłyśmy miejsca, gdzie będziecie mogli spędzić czas wolny. Czeka Was tam mnóstwo emocjonujących zadań projektowych oraz atrakcji przez nas przygotowanych (rajd śladem niedźwiedzich łap).
            Trwają wakacje, ładujcie energetyczne akumulatory, szukajcie inspiracji. Siła i dobre pomysły wkrótce będą Wam potrzebne. Pozdrawiamy Was serdecznie!

p. Natalia Witkowska  i  p. Aneta Tomasz - Majoch