• Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany Świętem Pracy lub po prostu 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950. Święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.
      • 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.
      • Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto państwowe obchodzone 3 maja ustanowione w 1919 i ponownie w 1990. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. 3 maja 1791 w Rzeczypospolitej Obojga Narodów uchwalono jedną z pierwszych na świecie konstytucji. Wyprzedziła ona m.in. konstytucję francuską. Konstytucja została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788.

• WYCIECZKA KLASY IV D DO BYDGOSZCZY

W dniu 4 marca uczniowie klasy IV d wzięli udział w wycieczce do Bydgoszczy. Program wyjazdu realizowany był pod opieką wychowawcy oraz p. Aleksandry Falkowskiej i Mirosławy Węsierskiej-Karasiewicz.

Po dotarciu na miejsce, zaczęliśmy od spaceru po parku i zabawach na muzycznym placu zabaw przy Filharmonii Pomorskiej im. Jana Paderewskiego. Następnie wzięliśmy udział w koncercie, dedykowanym młodzieży pt. „Rytmiczne potyczki”. Realizowane w sali koncertowej wydarzenie muzyczne, pozwoliło uczniom poszerzyć wiedzę na temat kompozytorów, stylów muzycznych oraz instrumentarium oraz przekonać się jakim wspaniałym doświadczeniem jest odbiór muzyki na żywo.

• WITAMINY

Dzieci z 0b zapoznały się z tematem o zdrowiu. Poznały pięć grup witaminowych i ulepiły z plasteliny do każdej z nich odpowiedni produkt. Odwiedziliśmy również gabinet pielęgniarki.

• PROGRAMOWANIE, KODOWANIE, ROBOTYKA w najmłodszych klasach SP-1

Aleksandra Szczepańska (n-lka edukacji wczesnoszkolnej) w odpowiedzi na zapotrzebowanie zmieniającego się świata wraz z prowadzonym (od 2015r.) przez MEN pilotażem nauki kodowania i programowania w szkołach, stworzyła i nadal realizuje innowację pedagogiczną z uczniami klas edukacji wczesnoszkolnej.

• DZIEŃ MĘŻCZYZN W 0B

W piątek obchodziliśmy Dzień Kobiet i chociaż Dzień Mężczyzn wypadł w niedzielę, to dziewczynki nie zapomniały o tak ważnym dniu i wykonały własnoręcznie prezenty dla naszych małych mężczyzn z grupy. Nadia wręczyła chłopcom słodki upominek. Wszystkim mężczyznom życzymy aby zawsze o Was pamiętano i życzymy Wam spełnienia marzeń!

• WIECZORNICA PAMIĘCI JULIANA RYDZKOWSKIEGO – PATRONA ,,JEDYNKI’’

Dnia 6 marca w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach odbyła się uroczysta wieczornica podsumowująca Dni Patrona szkoły, którą rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu szkoły. Wieczornicę otworzyła p. dyr. Ewa Modrzejewska, która przybliżyła postać Juliana Rydzkowskiego, przedstawiła działania, które szkoła realizowała w ramach obchodów Dni Patrona oraz podzieliła się własnymi wspomnieniami z kontaktów z Julianem Rydzkowskim. Na program artystyczny złożyły się piosenki i pokaz tańca towarzyskiego przygotowane pod kier. p. Mirosławy Węsierskiej – Karasiewicz i p. Michała Leszczyńskiego oraz występ uczniów którzy uczą się gry na instrumentach klasycznych: Arkadii Świątek Brzezińskiej, Oresta Cysewskiego, Wojciecha Marksa, Miłosza Cyrybała, Agaty Lewińskiej. W postać Juliana Rydzkowskiego wcielił się Kacper Kiedrowski z kl. VII c. Nastąpiło też podsumowanie ko

Niedziela 05.05.2024
    • Tygodniowe menu