• Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany Świętem Pracy lub po prostu 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950. Święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.
      • 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.
      • Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto państwowe obchodzone 3 maja ustanowione w 1919 i ponownie w 1990. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. 3 maja 1791 w Rzeczypospolitej Obojga Narodów uchwalono jedną z pierwszych na świecie konstytucji. Wyprzedziła ona m.in. konstytucję francuską. Konstytucja została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788.

• WYCIECZKA UCZNIÓW 0A DO EKSPERYMENTARIUM

Dnia 20 marca uczniowie z oddziału przedszkolnego 0A wybrali się wraz ze swoimi Paniami na pieszą wycieczkę do eksperymentarium. Na miejscu czekała na nas Pani przewodnik, która oprowadziła nas po eksperymentarium i zapoznała m.in z odgłosami zwierząt, rodzajami pisma i jego rozwojem w XVI, XVII, XVIII i XIX wieku oraz kotłem czarownicy, w którym najciekawszą rośliną okazał się tasznik pospolity, stosowany w czasie drugiej wojny światowej jako lek przeciwkrwotoczny dla żołnierzy. Tego dnia nie zabrakło również wspólnej zabawy w eksperymentarium i pamiątkowych zdjęć w strojach z dawnych lat.

• WYCIECZKA UCZNIÓW 0A DO EKSPERYMENTARIUM
        • KONKURS RECYTATORSKI

Alek Ambroziak oraz Blanka Śliwicka z oddziału przedszkolnego 0b wzięli udział w konkursie recytatorskim "Dzieciństwo wierszem malowane" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Chojnicach. Gratulujemy!

• DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Dnia 15 marca, uczniowie obchodzili Dzień Świętego Patryka. Przygotowania trwały cały tydzień podczas zajęć języka angielskiego. Uczniowie klas 1-3 poznali wiele ciekawostek o Irlandii. Ponadto, wykonując karty pracy poznali słownictwo związane z Dniem Świętego Patryka. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach plastyczno-technicznych, do których piękne tło tworzyła irlandzka muzyka. W klasach 4-8 uczniowie wykonywali karty pracy, krzyżówki, grali w różnorodne gry, oglądali filmy i ciekawostki nt. Św. Patryka. Podczas zajęć tworzone były również przepisy na potrawy kulinarne, zabarwione kolorem zielonym. Ten szczególny dzień uświetnił obecny w ubiorze kolor zielony, mobilna fotobudka oraz plakaty i ozdoby w salach lekcyjnych.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Nadeszła długo wyczekiwana przez dzieci wiosna. Wszystko budzi się ze snu, "zielenieje świat". Na przywitanie wiosny dzieci z oddziału przedszkolnego 0b przyszły ubrane w kolorze zielonym. Zatańczyły z zielonymi paskami krepiny przy muzyce Antoniego Vivaldi " Wiosna".

• ,,Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT’’

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Windorpski – VII a, Wojciech Marks – VII a oraz Joachim Węckowski – VII a, wzięła udział w powiatowym konkursie z języka polskiego ,,Z poprawną polszczyzną za pan brat’’. Który odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach 14 marca 2024r. Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami językowymi, co zaowocowało zajęciem I miejsca i pokonaniem konkurentów z innych chojnickich szkół. Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy sukcesu.

• "KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI’’

Dnia 15. marca uczniowie klasy 1a wraz z uczniami Szkoły Specjalnej pod opieką p. Laury Folz wzięli udział w warsztatach integracyjnych pt. "KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI". Celem zajęć było zintegrowanie uczniów, poszerzanie wiedzy o niepełnosprawności, a przede wszystkich tolerancja wobec osób niepełnosprawnych. Uczniowie poprzez radosną zabawę stworzyli sieć, dzięki której zauważyli, że między nimi jest tak samo dużo różnic, jak i podobieństw. Dzieci znalazły "wspólny język", radośnie bawiąc się na placu zabaw. W sposób naturalny podejmowały się aktywności z kolegą/koleżanką z niepełnosprawnością intelektualną – pokazując tym samym, że mimo różnorodności wszyscy są równi.

Niedziela 05.05.2024
    • Tygodniowe menu