• Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany Świętem Pracy lub po prostu 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950. Święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.
      • 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.
      • Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto państwowe obchodzone 3 maja ustanowione w 1919 i ponownie w 1990. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. 3 maja 1791 w Rzeczypospolitej Obojga Narodów uchwalono jedną z pierwszych na świecie konstytucji. Wyprzedziła ona m.in. konstytucję francuską. Konstytucja została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788.

• KONKURS ,,DZIECIŃSTWO WIERSZEM MALOWANE’’

12 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do miejskiego konkursu ,,Dzieciństwo wierszem malowane’’. Wzięli w nich udział uczniowie klas IV – VIII. Prezentacje były oceniane przez jury w składzie: p. Aleksandra Małecka i p. Grażyna Czapiewska. Po wnikliwej analizie wyłoniono reprezentantów miejskiego etapu konkursu. Zostali nimi: Amelia Kierska, Kinga Jączyńska, Arkadia Swiątek Brzezińska oraz Nikodem Folz. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych recytacji i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

• WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI Z 0A

W tym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego 0 A dowiedziały się, czym jest higiena osobista, zapoznały się z prawidłowym myciem rąk i zębów, a także dowiedziały się jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw, które są bogatym źródłem witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Zwieńczeniem zdobytej w tym tygodniu wiedzy było wyklejenie przez dzieci kolorowym papierem ulubionych owoców i warzyw.

• WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI Z 0A
          • WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Dnia 15 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności w Chojnicach. Dzięki zaangażowaniu uczniów, opiekunów, rodziców i nauczycieli oraz hojności ofiarodawców udało nam się zebrać artykuły spożywcze dla osób najbardziej potrzebujących. Szczególne podziękowania dla koordynatora akcji p. Iwony Martyniuk oraz nauczycieli: p. Arlety Odya, p. Iwony Szczepanik, p. Magdaleny Kacprzak, p. Katarzyny Mucha.

• KOLEJNY SUKCES MATEMATYCZNY

Miło nam poinformować, że Jakub Kartuszyński z klasy 7a zdobył tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Dzięki sukcesowi uczeń będzie zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z części matematycznej oraz będzie mógł być przyjęty w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Przypomnijmy, że Jakub jest już dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiej Ligi Matematycznej oraz trzykrotnie zdobył wynik bardzodobry w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym„Kangur”.

• WIZYTA W CENTRUM ZARZĄDZANIA KOLEJĄ POMORSKIEJ KOLEI METROPOLITARNEJ W GDAŃSKU

Z inicjatywy p. Marcina Wozikowskiego w dniu 12 marca młodzież z dwóch klas ósmych wybrała się pociągiem do Gdańska na warsztaty zawodoznawcze w siedzibie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Młodzież z naszej szkoły i SP nr 3 została przywitana przez zarząd i pracowników firmy. Spotkał się z uczniami także mieszkaniec Chojnic wicemarszałek Leszek Bonna, który opowiedział o planowanych inwestycjach w infrastrukturę kolejową w naszym regionie. Wskazywał kolej jako perspektywiczne miejsce szukania zatrudnienia, gdyż doświadczenia ostatnich lat pokazują wzrost popularności tego środka transportu co wiązać się to będzie także ze zwiększeniem liczby miejsc pracy. W siedzibie PKM uczniowie pracowali w trzech grupach tematycznych:

Niedziela 05.05.2024
    • Tygodniowe menu