• Sami czytamy, naszych uczniów do czytania zachęcamy

• 17.05.2022 11:20
      • W naszej szkole rusza akcja "Sami czytamy, naszych uczniów do czytania zachęcamy".

Celem programu jest rozbudzenie pasji czytania, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz promowanie głośnego czytania.

• Na godzinie wychowawczej poruszamy temat czytania książek.

„Książka, która zmieniła moje życie”: nauczyciele przynoszą na lekcje swoje ulubione lektury i o nich opowiadają.

„Co lubi czytać mój idol”: uczniowie znajdują informacje co czyta ich ulubieniec.

Uczniowie czytają na przykład:  biografię osoby, której nie znają, książkę, w której tytule jest potrwa, literaturę, w której bohater ma tak samo na imię.

"Lektury naszych rodziców"- uczniowie przeprowadzają wywiad wśród rodziców  na temat co czytali będąc w ich wieku.

Starsi uczniowie ( po wcześniejszym umówieniu) czytają bajkę młodszym dzieciom w tym sześciolatkom.

„Drugie życie książki – book crossing”; w bibliotece szkolnej będzie regał na którym uczniowie/ nauczyciele będą mogli wymieniać się książkami.

Marta Januszewska