• ZHP w naszej szkole - zapraszamy smiley

Przy szkole działa 42 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska imienia Wicka Frelichowskiego.

"Czym różni się harcerstwo od innych zajęć dodatkowych?

Harcerstwo, to przede wszystkim różnorodność. Każdy człowiek, niezależnie od tego, jakie ma talenty i predyspozycje, może zostać członkiem ZHP. Tutaj liczy się przede wszystkim chęć współpracy. Harcerstwo uczy działania w zespole, a jednocześnie stawia na indywidualność. Niezależnie od tego, czy zuch lub harcerz jest uzdolniony plastycznie, muzycznie, matematycznie lub aspiruje do bycia sportowcem, w ZHP zawsze znajdzie coś dla siebie. Tym samym harcerstwo potrafi połączyć wszystko co oferują inne zajęcia dodatkowe, a jednocześnie przedstawić to w dużo atrakcyjniejszy sposób." (źródło)

Na zbiórkach naszej drużyny uczymy się, pracujemy i bawimy. Stwarzamy też warunki by dzieci miały szansę sprawdzić się w roli liderów kształtując umiejętności planowania czy zarządzania grupą. Często wyjeżdżamy na rajdy i biwaki, na których integrujemy się z innymi drużynami z naszej okolicy. Uczestniczymy też w uroczystości patriotyczno-religijnych.

Nasze zbiórki odbywają się co piątek w godzinach 16:00-19:00 w harcówce przy Szkole Podstawowej nr 1, serdecznie zapraszamy!

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę na facebooku: