01.03.2023 10:45
      Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

LEGO Education

29.03.2023 09:20
      LEGO® Learning System to kompletny system dydaktyczny dla szkół i przedszkoli, opracowany w myśl zasady „nauka poprzez zabawę”. Odznacza się rozbudowanym wsparciem merytorycznym, ze szkoleniami i materiałami dla nauczycieli skorelowanymi z Podstawą Programową.

LEGO Education oferuje także szeroką gamę propozycji edukacyjnych STEAM (zapoznaj się z koncepcją edukacyjną STEAM) z materiałem dostosowanym do potrzeb uczniów w każdym wieku i o różnych umiejętnościach. Dzięki naciskowi na kreatywność, współpracę i krytyczne myślenie rozwiązania edukacyjne LEGO Education wzmacniają pewność siebie uczniów oraz rozwijają umiejętności przydatne w dorosłym zyciu.

Badania pokazują, że fizyczne zaangażowanie przed uczeniem się, w trakcie lub po stymuluje mózg do lepszego zapamiętywania informacji. Wierzymy, że uczenie się hands-on jest efektywnym sposobem na kształcenie umiejętności takich jak rozwiązywanie problemów albo krytyczne myślenie.

Nad stroną merytoryczną rozwiązań LEGO Education czuwa Fundacja LEGO, która wspiera badania w dziedzinie edukacji, zabawy i rozwoju dzieci i młodzieży oraz prowadzi projekty na rzecz lepszego nauczania.

Innowacyjne umysły jutra … LEGO® Education SPIKE™ Essential

OZOBOT – czyli mały, kieszonkowy, sprytny robot