Wyjazd do Nienburga (Niemcy) grupy projektowej "Stacje-relacje".

21.12.2022 11:56

Długo oczekiwany przez nas wyjazd do Oberschule Marklohe nareszcie nastąpił w dniach 04-10.12.2022 r. Od września przygotowywaliśmy się do spotkania z naszymi niemieckimi kolegami z kl. 10 (tak, tak- tu wcale nie wkradł się błąd). Nasza projektowa 20 gromadziła się w piątkowe popołudnia w s. 26. Dzięki wiedzy przekazywanej przez p. Anetę Tomasz-Majoch, p. Natalię Witkowską, p. Arkadiusza Gierszewskiego na temat kultury Niemiec, sztuki street artu, literatury, filmu i muzyki naszych sąsiadów, doskonaliliśmy nasze umiejętności językowe przy herbacie i ciastkach "mieczach" (przepraszamy p. Natalię za to, że nie rozpoznaliśmy w jej cukierniczym dziele bierlińskiej wieży telewizyjnej). Nad naszymi emocjami, relacjami przez cały czas czuwała i wspierała nas p. Katarzyna Lis - porywała nas chwilami ułańska fantazja. Dziękujemy p. Kasi za możliwość sprawdzenia wytrzymałości jajek podczas lotu na szkolnym holu. Podczas spotkań przypominaliśmy głośną, włoską rodzinę, szczególnie wtedy, kiedy wspólnie projektowaliśmy logo projektu, które z dumą nosiliśmy na naszych bluzach.

• WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA W OBERSCHULE MARKLOHE ZA NAMI

31.08.2022 17:23
        W dniach 03.07.- 05.07. 2022 r. odbyłyśmy podróż z wieloma przygodami do szkoły partnerskiej Oberschule Marklohe w ramach projektu "Stacje-Relacje" realizowanego z programu "Ponadnarodowa mobilność uczniów" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem naszej wyprawy było spotkanie z dyrektorami: p. Salomo i p. Bojarskim oraz nauczycielami, by przygotować dla uczniów naszej szkoły wyjazd do niemieckiego miasta Nienburg, który odbędzie się w grudniu 2022 r.