• MAŁA KSIĄŻKA -WIELKI CZŁOWIEK

• 04.12.2023 13:49
        • W piątek 1 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z Mateuszem Świstakiem: edukatorem i opowiadaczem. Nasz gość poprowadził warsztaty oparte na książce Justyny Bednarek „ Wnuczka Antykwariusza”. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje proces powstawania opowieści, a także przekonali się ,że książka dostarcza pozytywne i mądre emocje. Spotkanie miało również na celu rozbudzić pomysłowość i wyobraźnie wśród dzieci.
          Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek”.

• 29.09.2023 10:50
        • Początki biblioteki wiążą się z powstaniem w 1861 roku Męskiej Szkoły Powszechnej w Chojnicach a od 7 maja 1945 roku ze Szkołą Podstawową nr 1. Początkowo niewielki księgozbiór mieścił się w dwóch szafach. Dziś liczy około 20 tyś. woluminów. Biblioteka to duże, przestronne pomieszczenie łączące wypożyczalnię i kącik czytelniczy na 16 miejsc.
        • WSPÓŁPRACA Z BIBLIOTEKĄ SZKOLNĄ

• 24.06.2022 08:23
        • Współpraca ta oparta jest na cyklicznie powtarzających się zajęciach (jeden raz w tygodniu) z programowanie gier komputerowych na portalu „Wordwall”.