• Działania świetlicy z Biblioteką Szkolną

• 05.07.2022 09:25
      • Działanie to oparte była na dwóch zajęciach piątkowych w Bibliotece Szkolnej dla klas młodszych.
      • Pierwsze z nich dotyczyło tematyki emocjonalnej. Pani z biblioteki przeczytała nam ciekawe opowiadanie dotyczące stanów emocjonalnych. Uczniowie biorący udział w działaniu mieli za zadanie przedstawianie na planszach tematycznych „Co ich cieszy a co smuci?” Następnie zaproponowano im ciekawe zabawy tematyczne.  Drugie zajęcie dotyczyło zajęć z bajkoterapii metodą Kamishibai. Pani z biblioteki przedstawiła nam opowiadanie „O Czerwonym Kapturku” za pomocą drewnianego teatrzyku. Uczniowie nabytą wiedzę i działania rozwijali również na zajęciach w świetlicy szkolnej. Dzięki zajęciom prowadzonym w takiej formie nabyta wiedza i umiejętności przychodzą z pasją i łatwością.

Opracowała:

mgr Agnieszka  Kuczyńska