• PIERWSZA WIZYTA W BIBLIOTECE

• 14.12.2022 12:32
      • W grudniu biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły.
      • Była to pierwsza  wizyta pierwszoklasistów w bibliotece. Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Wysłuchały opowieści o chłopcu który pożerał książki, a także bajki o książkach przedstawionej w formie Teatrzyku Kamishibai. Następnie każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę tej wizyty  dzieci otrzymały  książki podarowane przez Instytut Książki. Mamy nadzieję, że od tej pory będą często odwiedzały szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Uczniowie nabrali również przeświadczenia, że  biblioteka – to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i w którym mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza..

Życzymy pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.

Marta Januszewska
        Joanna Stoltman