• Dofinasowane przez Unię Europejską

• 02.01.2024 09:34
        • Projekt Erasmus+
          KA 122-SCH - Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej

CELE:

1. Chcemy zadbać o dobrostan psychiczny kadry, przeciwdziałać wypaleniu i rutynie, poprawić efektywność pracy i współpracy w szkole.

2. Chcemy wzmocnić kondycję psychiczną uczniów, wzmacniać poprzez działania pozaformalne relacje międzyludzkie i kompetencje emocjonalno-społeczne.

3. Chcemy wdrożyć metody, narzędzia, rozwiązania, strategie, dostosowania i inne włączające edukacyjnie uczniów z różnorodnymi potrzebami edukacyjnymi z pozostałą częścią klasy oraz wyrównujące szanse na sukces edukacyjny każdego ucznia.

4. Chcemy przygotować kadrę do przechodzenia w edukację włączającą w perspektywie 5 lat - wizja szkoły.

5. Chcemy poprawić jakość nauczana i uczenia się przez podniesienie kompetencji językowych i metodycznych kadry w zakresie nauczania (poza)formalnego oraz wprowadzić elementy edukacji outdoorowej do nauczania ogólnego.

ZAPLANOWANE DZIAŁANIA:

- zagraniczne kursy metodyczno-językowe dla 14 przedstawicieli kadry pedagogicznej

- obserwacje pracy w szkołach europejskich dla 7 przedstawicieli kadry pedagogicznej

- wizyta eksperta i szkolenia dla całej kadry

- wymiana i zajęcia w szkole partnerskiej dla 8 uczniów i 2 opiekunów