• Zaśpiewaj z rodziną ! - konkurs z okazji Dnia Dziecka

• 16.05.2022 09:04
      • Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie dla całej rodziny. Wystarczy nagrać wraz z dzieckiem utwór z naszego dzieciństwa (np. z repertuaru Majki Jeżowskiej, Fasolek, Natalii Kukulskiej itp.).

1. Temat konkursu: „Zaśpiewaj z rodziną!”
        2. Czas trwania konkursu: od 13.05.2022r. do 27.05.2022r.
        3. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i ich rodzice, rodzinne grupy muzyczne, zespoły utworzone przez członków rodziny uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach.
        4. Celem konkursu jest:

- propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży,

- popularyzacja polskich piosenek dla dzieci,
        - popularyzowanie działań artystycznych

- rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży

- wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania

- stwarzanie dzieciom i rodzicom okazji do zaprezentowania swoich talentów

1. Zadaniem uczestników jest nagranie utworu z dzieciństwa (np. z repertuaru Majki Jeżowskiej, Fasolek, Natalii Kukulskiej itp.). Plik z nagraniem opisanym imieniem i nazwiskiem oraz klasą należy przesłać do 27.05.2022 r. na adres e-mail:
          klaudia_grabowska@sp1chojnice.pl lub oliwia_teca@sp1chojnice.pl Nagranie wykonywanej piosenki może być zrealizowane telefonem komórkowym lub innym dowolnym urządzeniem. Każdy z uczestników przygotowuje tylko jeden utwór, a czas prezentacji nie powinien przekraczać 3 minut.

Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Wybrane nagrania zostaną umieszczone na szkolnej stronie internetowej.

1. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 czerwca 2022r. – zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani o miejscu i czasie wręczenia nagród.
          Laureatów zachęcamy do zaprezentowania swoich wykonań podczas festynu rodzinnego.
        2. Wykonania oceniane będą przez komisję powołaną przez organizatorów.
        3. Kryteria oceny:

-dobór repertuaru dobrany do wieku wykonawcy

- wartości artystyczne utworów

- umuzykalnienie, dykcja

- prezencja muzyczna (kostiumy, choreografia),

- pomysłowość,

- naturalna i przekonywująca interpretacja

1. Organizatorzy konkursu p. Klaudia Grabowska i p. Oliwia Teca

Zapraszamy do udziału w konkursie!