• BAWIMY SIĘ I UCZYMY – oddziały przedszkolne w SP 1
        Dzieci 5 – 6 letnie zapraszamy do naszych 10 – cio godzinnych oddziałów przedszkolnych.

• WYCIECZKA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO "0A" DO CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W CHOCIŃSKIM MŁYNIE

• 10.06.2024 10:44
        • W piątek 7 czerwca uczniowie oddziału przedszkolnego 0A wraz ze swoimi Paniami wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie.
        • Cele naszej wycieczki było wzbogacenie wiedzy przyrodniczej, integracja grupy oraz uwrażliwienie dzieci od początku edukacji na potrzeby środowiska i na to, jak wiele w tej kwestii zależy od samego człowieka. Na miejscu czekał na nas Pan przewodnik, który oprowadził nas po Muzeum Przyrodniczym i podzielił się z nami swoją wiedzą, jak i odpowiedział na wiele pytań dzieci. Uczniom 0A bardzo podobały się niezwykłe ekspozycje znajdujące się w Muzeum, a najbardziej multimedialna dziupla oraz sale z ważkami, nietoperzami, żabami, rybami i grzybami. Po wyjściu z muzeum czekała na nas Pani przewodnik, z którą udaliśmy się do Zagrody Pokazowej Zwierząt. W zagrodzie największe wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła owca, kuna domowa, wiewiórka, jeż wschodni, bielik oraz pustułka. Po tak wspaniałej wycieczce edukacyjno-integracyjnej wybraliśmy się na spacer po lesie i wróciliśmy do szkoły z pięknymi wspomnieniami i nadzieją na powrót do tego niezwykle pięknego i malowniczego miejsca.

Wychowawca: Ewelina Bielińska
                                       Natalia Kurek