• WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA W OBERSCHULE MARKLOHE ZA NAMI

• 31.08.2022 17:23
        • W dniach 03.07.- 05.07. 2022 r. odbyłyśmy podróż z wieloma przygodami do szkoły partnerskiej Oberschule Marklohe w ramach projektu "Stacje-Relacje" realizowanego z programu "Ponadnarodowa mobilność uczniów" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem naszej wyprawy było spotkanie z dyrektorami: p. Salomo i p. Bojarskim oraz nauczycielami, by przygotować dla uczniów naszej szkoły wyjazd do niemieckiego miasta Nienburg, który odbędzie się w grudniu 2022 r.
        • Podczas wizyty sprawdziłyśmy i zajrzałyśmy w każdy zakątek szkoły. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy odkryłyśmy, iż Pan Dyrektor ma w swoim gabinecie narty, na których jeździ do szkoły zimą. Szkoła, do której Was zabierzemy jest pełna interesujących zakamarków. Uczniowie z Marklohe mają swoją firmę, która prowadzi sklepik szkolny, piec do wypalania ceramiki oraz własną stolarnię, gdzie w wolnych chwilach produkują meble z palet. Wszystkie wytworzone przez siebie produkty niemiecka młodzież sprzedaje okolicznym mieszkańcom, ucząc się tym samym przedsiębiorczości i kreatywności. Sprawdziłyśmy dla Was warunki w hostelu (położonym w pięknej okolicy nad rzeką Wezerą), posiłki jakie będą dla Was przygotowywane oraz zobaczyłyśmy miejsca, gdzie będziecie mogli spędzić czas wolny. Czeka Was tam mnóstwo emocjonujących zadań projektowych oraz atrakcji przez nas przygotowanych (rajd śladem niedźwiedzich łap).
          Trwają wakacje, ładujcie energetyczne akumulatory, szukajcie inspiracji. Siła i dobre pomysły wkrótce będą Wam potrzebne. Pozdrawiamy Was serdecznie!

p. Natalia Witkowska  i  p. Aneta Tomasz - Majoch