• Projekt Edukacyjny „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?” w 3 b

• 30.05.2022 11:47
      • My, zespół kl. 3b, dzięki inicjatywie wych. Aleksandry Szczepańskiej, w bieżącym r. szk. 2019/2020 bierzemy udział w długoterminowym projekcie edukacyjnym „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”  stworzonym przez zespół ekspertów Fundacji Uniwersytet Dzieci w Krakowie.
      • Współczesny świat wymaga od młodego pokolenia rozmaitych umiejętności, kompetencji, zaradności. Będziemy poprzez zabawę, doświadczenie rozwijać kompetencje potrzebne w dorosłym życiu, m.in.: planowanie, krytyczne myślenie, wnioskowanie i współpraca w grupie. Postawę przedsiębiorczą rozwijać będziemy, bazując na bajkowych bohaterach! Przedsiębiorczość to nie tylko wiedza na temat mechanizmów ekonomicznych i rynkowych. Jej fundamentem jest umiejętność skutecznego planowania, organizacji oraz efektywnego działania. Przewodnikami w projekcie będą mieszkańcy pachnącej owocami Plantolandii, towarzyszący nam - uczniom w rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych, takich jak: kreatywność, samoświadomość, elastyczność, współpraca oraz empatia.

Uczniowie klasy 3 b staną się studentami Uniwersytetu Dzieci w Klasie, otrzymają specjalny indeks, w którym będą notować swoje postępy w nauce.

Projekt ma charakter ogólnopolski.

Tekst i fot. Aleksandra Szczepańska