• O świetlicy

• 23.02.2024 09:31
      • Świetlicowy Facebook

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach oraz w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe. Pracujemy w dwóch salach.
        Pierwsza przeznaczona jest dla uczniów klas młodszych. Tutaj opiekują się nami i organizują nam czas     p. Dorota i p. Jagoda. W drugiej pod okiem p. Iwony i p. Agnieszki spędzają czas uczniowie klas starszych.
        Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:45 - 16:00. Uczęszczają do niej uczniowie, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy swoich rodziców lub organizację dojazdu do szkoły i domu, których rodzice wypełnią "Kartę zapisu ucznia do świetlicy szkolnej".
      • W czasie naszego pobytu w świetlicy szkolnej Panie proponują nam zajęcia dydaktyczne, plastyczne, muzyczne, ruchowe, czytelnicze, z wykorzystaniem środków audiowizualnych, udział w konkursach i wiele innych. Mamy też czas na swobodne zabawy, zgodnie z naszymi zainteresowaniami. Możemy korzystać z gier, zabawek i sprzętów zgromadzonych w świetlicy szkolnej.

Spośród wielu różnorodnych form spędzania czasu w świetlicy najbardziej lubimy  zajęcia plastyczne, ruchowe, zabawy klockami lego, a także czytanie i oglądanie bajek.

W  świetlicy codziennie odbywają się zajęcia dydaktyczne, w czasie których uczymy się wielu ciekawych rzeczy i doskonalimy swoje umiejętności.

Nasza świetlica jjest kolorowa, ponieważ zdobią ją prace wykonane przez nas.