Aktualności
PIKNIK SAMORZĄDOWCA
7 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Chojnicach, samorząd naszej szkoły wziął udział w XXII Pikniku Samorządowca, który odbył się pod hasłem "Dzień bez krawata". Piknik rozpoczął się uroczystym powitaniem i przekazaniem kluczy do bram miasta przez wiceburmistrza Adama Kopczyńskiego. W dalszej części dla zaproszonych gości czekały występy artystyczne, a także gry i zabawy. Wszystko zakończyło się pysznym poczęstunkiem.
RODZINNE BIEGI PIĄTKOWE
Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b dołączyły do klasy Ia aby wspólnie spędzać czas na świeżym powietrzu biegając, truchtając , a czasem idąc. Do naszej aktywności włączyli się także niektórzy rodzice oraz inni członkowie ich rodziny. Dziękuję wszystkim za ten miłe spędzony czas, zaangażowanie i chęci.
POŻEGNANIE
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego 0b własnoręcznie ozdobione kubki postanowiły wręczyć nauczycielom zajęć dodatkowych. Dziękujemy za cały rok szkolny, uśmiech, miłe słowo i wsparcie! Dziękujemy-0b.
FESTYN PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNY
4W sobotę 8 czerwca nasza szkoła miała okazję zaprezentować się na Festynie Przyrodniczo - Ekologicznym "Chojnice dla Ziemi" w Parku Tysiąclecia organizowanym przez Zespół Szkół nr 2. Wraz ze Stowarzyszeniem ,,Słyszeć Bez Granic’’ prezentowaliśmy prace uczniów naszej szkoły w ramach kampanii "Hałas to nasz wróg - dbajmy o ciszę". Przygotowane przez nas stanowisko przyrodnicze cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci i dorosłych, którzy mogli obejrzeć tajemnicze preparaty pod mikroskopem, dopasować narządy do manekina i specjalnej kamizelki. Popularnością cieszyła się także zabawa z żabkami, interaktywna koszulka oraz gra memory. Niektórzy uczestnicy doczekali się pamiątkowego zdjęcia dzięki drukarce kieszeniowej. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek!
SPOTKANIE Z DR KOBIAŁKĄ
13 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział z spotkaniu z Panami dr Dawidem Kobiałką oraz prokuratorem IPN Tomaszem Jankowskim poświęconemu historii Chojnic z okresu II wojny światowej. Goście opowiedzieli młodzieży o wspólnych badaniach pionu śledczego gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej oraz badaczy związanych z Instytutem Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk, które prowadzone były w chojnickiej Dolinie Śmierci. Praca naukowców przyniosła spektakularne efekty. Uczniowie mogli zobaczyć filmy i zdjęcia dokumentujące pracę nad ściganiem zbrodni niemieckich w naszym mieście. Mimo, że w styczniu 1945 r. Niemcy po zabiciu swoich ofiar spalili ich zwłoki, aby uniemożliwić identyfikację, naukowcom udało się ustalić, kim była jedna z osób zamordowanych w tym miejscu. To pochodząca z Grudziądza kurierka Armii Krajowej Irena Szydłowska. Jej tożsamość ustalono dzięk
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Czwartek 01.05.2025Tygodniowe menu
- Czwartek01. 05.
- brak danych