• ,,Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT’’

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Windorpski – VII a, Wojciech Marks – VII a oraz Joachim Węckowski – VII a, wzięła udział w powiatowym konkursie z języka polskiego ,,Z poprawną polszczyzną za pan brat’’. Który odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach 14 marca 2024r. Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami językowymi, co zaowocowało zajęciem I miejsca i pokonaniem konkurentów z innych chojnickich szkół. Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy sukcesu.

• "KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI’’

Dnia 15. marca uczniowie klasy 1a wraz z uczniami Szkoły Specjalnej pod opieką p. Laury Folz wzięli udział w warsztatach integracyjnych pt. "KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI". Celem zajęć było zintegrowanie uczniów, poszerzanie wiedzy o niepełnosprawności, a przede wszystkich tolerancja wobec osób niepełnosprawnych. Uczniowie poprzez radosną zabawę stworzyli sieć, dzięki której zauważyli, że między nimi jest tak samo dużo różnic, jak i podobieństw. Dzieci znalazły "wspólny język", radośnie bawiąc się na placu zabaw. W sposób naturalny podejmowały się aktywności z kolegą/koleżanką z niepełnosprawnością intelektualną – pokazując tym samym, że mimo różnorodności wszyscy są równi.

• KONKURS ,,DZIECIŃSTWO WIERSZEM MALOWANE’’

12 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do miejskiego konkursu ,,Dzieciństwo wierszem malowane’’. Wzięli w nich udział uczniowie klas IV – VIII. Prezentacje były oceniane przez jury w składzie: p. Aleksandra Małecka i p. Grażyna Czapiewska. Po wnikliwej analizie wyłoniono reprezentantów miejskiego etapu konkursu. Zostali nimi: Amelia Kierska, Kinga Jączyńska, Arkadia Swiątek Brzezińska oraz Nikodem Folz. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych recytacji i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

• WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI Z 0A

W tym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego 0 A dowiedziały się, czym jest higiena osobista, zapoznały się z prawidłowym myciem rąk i zębów, a także dowiedziały się jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw, które są bogatym źródłem witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Zwieńczeniem zdobytej w tym tygodniu wiedzy było wyklejenie przez dzieci kolorowym papierem ulubionych owoców i warzyw.

• WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI Z 0A
          • WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Dnia 15 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności w Chojnicach. Dzięki zaangażowaniu uczniów, opiekunów, rodziców i nauczycieli oraz hojności ofiarodawców udało nam się zebrać artykuły spożywcze dla osób najbardziej potrzebujących. Szczególne podziękowania dla koordynatora akcji p. Iwony Martyniuk oraz nauczycieli: p. Arlety Odya, p. Iwony Szczepanik, p. Magdaleny Kacprzak, p. Katarzyny Mucha.

Poniedziałek 06.05.2024
    • Tygodniowe menu

• Poniedziałek06. 05.
      • Gulasz wieprzowy z kaszą, ogórek, woda.