• PRZEGLĄD ,,CZEŚĆ POLSKIEJ ZIEMI’’ PO RAZ XXIII

• 20.11.2023 08:41
      • 14 listopada, w ramach obchodów Święta Niepodległości w Chojnickim Centrum Kultury odbyło się XXIII Spotkanie z pieśnią i piosenką patriotyczną  ,, Cześć Polskiej Ziemi ‘’, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach a współorganizatorami: Chojnickie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie ,,Julian’’ przy SP 1.
      • Przegląd rozpoczął się od programu artystycznego  w wykonaniu uczniów kl. I a i III b SP 1 pod kier. p. Beaty Steinke i p. Katarzyny Mucha, który wprowadził zgromadzoną publiczność w atmosferę i charakter Święta Niepodległości. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonali: p. Ewa Modrzejewska dyrektor ,,Jedynki’’ , p. Łukasz Sajnaj – wicedyrektor CHCK, p. Bogdan Kuffel – przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta w Chojnicach oraz p. Marcin Synak – dyrektor chojnickiego Muzeum. W przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych naszego regionu. Zaprezentowało się  50 podmiotów wykonawczych  ( soliści, duety, zespoły). Prezentowane piosenki były oceniane przez jury w składzie: p. Henryk Kukliński, p. Mirosława Węsierska – Karasiewicz, p. Tomasz Klaman. Konferansjerami były druhny komendy hufca ZHP Chojnice: Natalia Gappa, Maja Pacura, Zofia Kimel. Wykonawcy prezentowali  piosenki patriotyczne z różnych okresów historii naszej Ojczyzny. W przerwach miedzy kategoriami wykonawczymi , organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek ( Piekarnia – cukiernia Brunka w Chojnicach) i napoje dla wszystkich wykonawców, opiekunów i gości festiwalu. Przegląd zakończył się uroczystym wręczeniem nagród (statuetki, śpiewniki, książki, bilety do kina) i dyplomów, oraz nagrody ,,Grand Prix’’, którą w tym roku otrzymał zespół wokalny Katolickiego Liceum w Chojnicach. Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach ufundowaną przez p. dyr. Ewę Modrzejewską otrzymała w tym roku Marta Wojtas z Tucholi. Nagrody zostały ufundowane przez : Urząd Miejski w Chojnicach, Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Chojnicach. Imprezę przygotowali i przeprowadzili nauczyciela SP 1  : p. Michał Leszczyński (pomysłodawca i koordynator przeglądu), p. Lucyna Skórczewska, p. Paulina Bała, p. Natalia Witkowska oraz uczennice kl. VII b ,,Jedynki’’. Podziękowania należą się także Uczennicom Technikum nr 3 w Chojnicach pod kier. p. Zenona Graszka za realizację dokumentacji fotograficznej przeglądu. Fragmenty  video można obejrzeć na internetowej TV Chojnice p. Jerzego Erdmana. Podziękowania również dla wszystkich mediów i  portali chojnickich oraz ,,Dziennika Bałtyckiego’’  za popularyzację przeglądu.

Wyniki przegladu