• Projekt „TECHNOLOGIE Z KLASĄ ” w 2 b

• 31.05.2022 09:34
      • Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej  SP 1, Aleksandra Szczepańska,  zgłosiła  grupę uczniów kl. 2b, do udziału w projekcie TECHNOLOGIE Z KLASĄ, którego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie.
      • W/w grupa uczniów włączona jest w zajęcia dodatkowe „Programowanie na start”, które kontynuowane są od ubiegłego roku szkolnego. Realizacja projektu przypada na bieżący rok szkolny. Projekt oparty jest o metodę pytań i doświadczeń, pozwalającą kształcić myślenie naukowe. Treści zaplanowanych zajęć są zgodne z podstawą programową. W ramach projektu zrealizowane zostaną wartościowe zajęcia, w trakcie których uczniowie dowiedzą się, jak efektywnie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii, będą kształtować kompetencje społeczne i poszerzą znane im już z klasy pierwszej, podstawy programowania w języku Scratch Jr.
        i Scratch. Uczniowie otrzymali własne indeksy do odnotowywania osiągnięć i są „zaprogramowani na przygodę”. Relacja z realizacji zajęć publikowana będzie na stronie w/w Fundacji. W załączeniu kilka zdjęć z początkowych zajęć.

Tekst i fot. Aleksandra Szczepańska