• Zadanie pierwsze projektu Technologie z klasą

• 31.05.2022 09:46
      • Na realizację zadania „Jak porozumiewają się roboty?” uczniowie czekali z niecierpliwością, gdyż chcieli poznać Kodeusza.
      • Podczas dyskusji na czym polega programowanie, uczniowie doskonale określali własnymi słowami i przykładami jego istotę (to efekt pracy i zabawy z kodowaniem w klasie pierwszej). Widać było spore zaangażowanie podczas układania w grupach sylwetki robota z figur oraz rysowanie jego podobizny na karcie pokładowej. Wszyscy czekali, aby zawiesić pierwszą planetę na planszy. Ożywiona dyskusja trwała podczas układania programu do mycia zębów, a jeszcze większa gdzie uczniowie planowali tydzień z życia robota. Na podstawie odpowiedzi uczniów, udzielonych po wyświetleniu słuchowiska pt. „Robot”, wyraźnie widać, iż uczniowie pogłębili rozumienie znaczenia programowania i wiedzą na czym polega. Z zajęć wyszli z niedosytem, chociaż brakowało im pracy przy komputerze.

Tekst i fot. Aleksandra Szczepańska (n-lka realizująca Projekt Technologie z klasą FUD)