• Bijemy rekord w jednoczesnym czytaniu

• 18.05.2022 12:44
        • W czwartek 28 kwietnia na płycie Starego Rynku uczniowie naszej szkoły próbowali ustanowić  rekord w jednoczesnym czytaniu. Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna. Każdy uczeń przyniósł swoją ulubioną lekturę , którą przez 15 minut czytał w ciszy. Udało się ustanowić nowy rekord. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem wśród dzieci.
        • Książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

• 17.05.2022 11:07
        • List do rodziców

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że Biblioteka Szkolna  po raz drugi przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ramach tego Programu otrzymaliśmy na zakup książek do szkolnej biblioteki kwotę w wysokości 15 tys. zł.

Szanowni Państwo, Rodzina odgrywa bardzo ważną rolę w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania. Nie zapominajmy, że pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w domu rodzinnym. Nauka w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u małych czytelników zamiłowanie do książek. Wyrobienie nawyku regularnego czytania i sprawienie, aby książki były dla dziecka ważne, może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły