• VII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej ,,EURO - SONG” Chojnice 2019

• 13.05.2022 11:07
      • Dnia 8 maja , w przeddzień  ,,Dnia Europy’’, w Chojnickim Centrum Kultury odbył się VII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej ,,EURO - SONG” Chojnice 2019, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1     w Chojnicach ( p. Michał Leszczyński - koordynator, p. Lucyna Skórczewska, p. Joanna Stoltman oraz uczennice kl. VIII b),  a współorganizatorem Chojnickie Centrum Kultury.
      • Festiwal dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Chojnicach oraz Gminnego Zespołu Oświaty w Chojnicach. Festiwal został uroczyście otwarty przez p. Łukasza Sajnaja - wicedyrektora Chojnickiego Centrum Kultury oraz Michała Leszczyńskiego - wicedyrektora SP 1 i organizatora festiwalu . Celem festiwalu była prezentacja umiejętności językowych i wokalnych dzieci i młodzieży, popularyzacja i propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki, oraz poznawanie kultury innych narodów w duchu przyjaźni i pokoju. W tegorocznych prezentacjach konkursowych, wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych naszego regionu (oraz Grudziądza, Sławna, Poznania), prezentując piosenki w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i rosyjskim. Jury tworzyli nauczyciele języków obcych oraz muzycy: p. Ewa Kałaczyńska, p. Mirosława Węsierska – Karasiewicz, p. Dorota Fojut i p. Ewa Steinke. W czasie przerw organizatorzy przygotowali dla uczestników i opiekunów słodki poczęstunek. Na zakończenie festiwalu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi wykonawcy puchary. Dokumentacją fotograficzną festiwalu wykonały uczennice kl. VIII b ,,Jedynki’’. Konferansjerkę prowadziły uczennice gimnazjum: Aleksandra Kulesza i Weronika Wanta. Fragm. materiału filmowego można obejrzeć na chojnice.tv. Jerzego Erdmana.

VII FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ ,,EURO - SONG‘’
        CHOJNICE 2019
        kategoria - szkoła podstawowa kl. I - III
        I m. - Maria Mirecka – Niepubliczna Szkoła Podstawowa ,,Piano’’ - Człuchów