• Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki?

• 27.05.2022 12:20
      • Zabierz uczniów w fascynującą podróż po świecie dźwięków! Dzięki projektowi nauczysz ich dostrzegać różnorodność muzyki oraz pokażesz, jak mogą wyrazić siebie za pomocą melodii. Będzie to tym łatwiejsze zadanie, ponieważ otrzymasz dostęp do materiałów online, które uatrakcyjnią realizację scenariuszy z edukacji muzycznej.
      • Dzięki projektowi uczniowie rozwiną w sobie potrzebę obcowania z muzyką oraz poczują przyjemność z jej aktywnego słuchania i tworzenia. Podczas lekcji zagrają na własnoręcznie przygotowanych instrumentach oraz stworzą układ taneczny, dźwiękową scenografię teatralną i inne drobne utwory muzyczne. Dzieci będą miały również okazję zmierzyć się z profesjonalnym wykonaniem utworów przy akompaniamencie chóru. Dodatkowo, dzięki projektowi uczniowie rozwiną wiedzę z innych dziedzin sztuki.

Projekt jest dedykowany nauczycielom klas 1-3. W ramach projektu nauczyciel zrealizuje cykl 8 scenariuszy lekcji.

Trwają zapisy do projektu. Rekrutacja ma charakter ciągły.

500 nauczycieli, którzy jako pierwsi zrealizują i ocenią pierwszą lekcję w projekcie, otrzyma przesyłkę z pakietem powitalnym. Pozostałym uczestnikom projektu udostępnimy elektroniczne wersje materiałów.

W ramach projektu nauczyciel zrealizuje cykl 8 scenariuszy lekcji: 2 scenariusze kompetencyjne (do trenowania kreatywności oraz umiejętności rozpoznawania i wyrażania emocji) i 6 scenariuszy z zakresu edukacji muzycznej, które poprzedzone są filmami. Dzieci w czasie realizacji poszczególnych lekcji, obejrzą serię filmów z udziałem kompozytora, dyrygenta i aranżera - Adama Sztaby. W każdym odcinku poprzedzającym lekcję, muzyk podzieli się swoją wiedzą i w fascynujący sposób opowie o zagadnieniach muzycznych.