Dzień Pszczoły

09.06.2022 20:24

Pszczoły, choć ich rozmiary są niewielkie, należą do najbardziej pożytecznych stworzeń na ziemi. To dzięki nim możemy cieszyć się smakiem około 4000 odmian warzyw i wielu owoców.

20 maja obchodziliśmy ich święto – Światowy Dzień Pszczół.
      Celem tego święta jest uświadomienie nam, jak ważna jest rola pszczół oraz zapobieganie coraz poważniejszemu problemowi ich wymierania.

Radosne klekotanie, czyli Dzień Bociana Białego

09.06.2022 20:40
      31 maja w Polsce i na świecie od 2003 r. obchodzony jest Dzień Bociana Białego. To doskonała okazja, by zwrócić uwagę na to jak szczególne miejsce w polskiej kulturze i tradycji zajmują bociany. Są one szczególnym ptakiem dla Polaków, stanowią nieodłączny element wiejskiego krajobrazu i są jednym z zwiastunów wiosny.

10.06.2022 11:40

Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci na całym świecie, utworzone w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). W Polsce obchodzone jest 1 czerwca od 1952 roku. Jego inicjatorem była organizacja zwana „The International Union of Protection of Childhood”, która za cel obrała sobie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom całego świata.

Zajęcia umuzykalniające w świetlicy szkolnej.

05.07.2022 11:06
      Zajęcia umuzykalniające w świetlicy szkolnej odbywały się przez cały tydzień.