• Wiosenne nastroje...

• Przygotowania do powitania wiosny i związanych z nią wydarzeń miały miejsce w klasie 3d już od kilku tygodni. Poniższa prezentacja przedstawia spersonifikowane sylwetki Pani Wiosny, ubranej w suknie zaprojektowane przez dzieci. Pomysłowo ozdobione styropianowe jaja, zabawne zdjęcia z okazji narodowego święta Irlandii, wizyta Pana Zająca oraz kolejne sukcesy uczniów dopełniają kolejną, czwartą w bieżącym roku szkolnym,  interaktywną prezentację. Życząc całej społeczności szkolnej zdrowych, słonecznych i spokojnych świątecznych dni, zapraszam do jej obejrzenia.

wych. Urszula Michalik

Wiosenne nastroje w 3d - prezentacja

• Szkolny konkurs plastyczny "Najładniejsza kartka wielkanocna"

•

Jak każdego roku w naszej świetlicy odbył się konkurs plastyczny dla klas 1-8 na najładniejszą kartkę Wielkanocną. Zainteresowanie konkursem było duże, a uczniowie wykonali piękne i oryginalne kartki świąteczne za pomocą różnych technik plastycznych. Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w następnych konkursach.

Nagrodzeni uczniowie:

1m Antonina Sporysz 7b

Adam Pitroch 2a

2m Nikola Baszyńska 8c

Emilia Wilbik 1 c

Nikodem Baranowski 2d

Kinga Kiedrowska 3 d

3m Julia Żak 3c

Emilia Jereczek 2c

Aleksandra Peplińska 1d

Wojciech Majorczyk 2c

Julia Rakowska 7e

Oliwier Niklas 3 d

Antonina Ceitel 1d

Maja Benc 3 d

Julia Stopa 2a

• Aula doczeka się nowych nowych okien

• 7 kwietnia zostały zdemontowane okna witrażowe w auli. Zostaną wykonane nowe okna dwuszybowe wraz z odnowionymi witrażami. Firma planuje zakończenie prac i montaż nowych okien do końca roku szkolnego.

• Wiosenne nastroje w klasie 1D

• Uczniowie klasy 1d już od kilku dni przygotowują wiosenny wystrój sali. Prace plastyczne oraz piękne wiosenne lale z drewnianych łyżek. Dzisiaj ze śpiewem na ustach wybraliśmy się na spacer. Towarzyszyła nam muzyka, grana przez dzieci na własnoręcznie wykonanych instrumentach. " Wiosno, wiosenko ......"- tak wołali uczniowie.

Czekamy na wiosenne słoneczko

Filmik - poniżej

Wychowawca klasy

Magdalena Lella

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej klasie

• 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza klasa również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w sobotę, wydarzenie obchodziliśmy 7 kwietnia. Tego dnia w szkole i na lekcjach uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. W naszym zespole klasowym zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu. Odbyła się projekcja filmów „Jaś i jego niebieskie motyle” i „Jedno pytanie, które zmieni Twoje myślenie”, pogadanka, wspólne tworzenie plakatu, ćwiczenia, dzięki którym dzieci mogły doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem.  Uczniowie uczestniczący w lekcjach podsumowali zajęcia słowami:

- "Na autyzm nie a lekarstwa"

-"Nie oceniaj - pokochaj"

-"Zaświeć się na niebiesko"

Link do filmu - poniżej

Wychowawca klasy 1d

Magdalena Lella

• Europejski Dzień Logopedy

• W świetlicy szkolnej odbył się konkurs na nagranie filmiku edukacyjnego „Gimnastyka buzi i języka”. Zadaniem uczniów było przedstawienie poprawnej artykulacji, fonacji oraz ćwiczeń językowych utrwalonych na nagraniu. Wszystkie prace konkursowe zostały ocenione przez komisję w skład której wchodziły: wychowawczynie świetlicy, neurologopeda oraz wszyscy logopedzi uczący w naszej szkole. Nagrania uczniów cieszyły się wielkim uznaniem i satysfakcją komisji oraz uczestników konkursu. Dla wszystkich chętnych uczniów biorących udział w niemniejszej inicjatywnie przewidziany były słodkie nagrody i dyplomy. Uczestnicy otrzymali także własnoręcznie wykonaną pomoc logopedyczną zachęcającą do ćwiczeń utrwalających artykulację w czasie wolnym. Komisja wyłoniła I, II i III miejsce. Były również wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim za dobra zabawę i zapraszamy do dalszych ćwiczeń logopedycznych w domu.

organizatorzy:

mgr Agnieszka Kuczyńska,